XIX Powiatowy Rajd Górski „Błatnia 2019”

Dariusz Binda 22 czerwca 2019

W dniu 8 czerwca 2019 r. (sobota) odbył się XIX Powiatowy Rajd Górski. Organizatorem wycieczki było PTTK oddział „Podbeskidzie” oraz powiat bielski. Z uśmiechami na twarzach i dobrym nastawieniem bez problemu, w słoneczny i bezchmurny dzień wyruszyliśmy żółtym szlakiem na Błatnią.

 

Idąc, zatrzymaliśmy się w Chacie Wuja Toma położonej na Przełęczy Karkoszczonce i spożyliśmy tam posiłek. Po krótkiej przerwie poszliśmy dalej. Nie zabrakło także różnych ciekawostek opowiadanych przez przewodników. Metę zorganizowano na Ranczu Pod Błatnią.

Tradycyjnie otrzymaliśmy ciepły posiłek. Gdy odpoczęliśmy, odbył się konkurs wokalny i konkurs wiedzy. Zgłoszonych do konkursu wiedzy podzielono na grupę młodszych i starszych. Tematem przewodnim był powiat bielski i góry. Nagrody otrzymali uczniowie z Rybarzowic: Magdalena Krutak i Jakub Filarek. Osoby, które zajęły niższe miejsca także zgarnęły laury. Mimo wszystko największą wygraną Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach im. Bolesława Chrobrego były obydwa puchary Starosty Bielskiego. Jeden dla najliczniejszej drużyny, a drugi puchar otrzymaliśmy za najliczniej reprezentowaną szkołę.

Po południu, gdy niebo powoli zaczynało się chmurzyć, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Uważam, iż rajd odbył się w miłej atmosferze. Bardzo podobały mi się ciekawostki opowiadane przez przewodników. Konkursy i nagrody bardzo urozmaiciły ekspedycję, ale też zachęciły innych. Mam nadzieję że odbędzie się następna edycja Rajdu Powiatowego.

Jakub Filarek