Piłka siatkowa 2020

Dariusz Binda 3 lutego 2020

03 lutego w szkole w Rybarzowicach odbyły się miejsko-gminne zawody w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. Progi naszej hali przekroczyli zawodnicy z Buczkowic, Godziszki, Szczyrku 1 i Szczyrku 2. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie oraz uczennice z klas VII i VIII.

Zawody tradycyjnie odbywały się systemem ” pucharowym”, gdzie zwycięzca z grupy miał możliwość powalczyć o pierwsze miejsce. Przegrany zespół w kolejnym meczu starał się wygrać i tym sposobem  stanąć na trzecim stopniu podium. Wśród dziewczyn bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Rybarzowic! Oprócz radości i satysfakcji z 1 miejsca dziewczynki uzyskały AWANS do PÓŁFINAŁU POWIATU, który odbędzie się w naszej szkole w marcu. 2 i 3 miejsce powędrowało kolejno do SP 1 i SP 2 w Szczyrku.

Skład drużyny dziewcząt: Karolina Wójcik, Monika Nędzka, Aleksandra Kozieł, Kinga Wesołowska, Inez Sojka, Małgorzata Porębska, Kinga Pieczonka, Martyna Ucher, Oliwia Dżwierzyńska.

Naszym chłopakom zabrakło trochę „szczęścia”, gdyż po wyrównanym i niezwykle emocjonującym meczu, przegrali jak się potem okazało ze zwycięzcami TURNIEJU z Godziszki. Drugi mecz z SP 2 Szczyrk zakończyli wygraną zdobywając 3 miejsce. 2 miejsce zdobyła drużyna z Buczkowic.

Skład drużyny chłopców: Karol Świerczek, Filip Wawrzuta, Dominik Cader, Adam Boba, Filip Leśniak, Dawid Gwizdoń, Kacper Kubica, Jakub Marek.

Wszystkim zawodnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY!

                Karina Radecka, Czesław Marek, Alicja Kotula

Więcej zdjęć w galerii