Piłka ręczna

Dariusz Binda 31 października 2019

W dniu 30 października w Rybarzowicach odbyły się miejsko-gminne zawody w PIŁKĘ RĘCZNĄ. Mogliśmy gościć drużyny z Buczkowic, Godziszki oraz SP 1 i SP 2 w Szczyrku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice z klas VII i VIII. Zawody rozgrywały się systemem pucharowym, gdzie zwycięzca z grupy miał możliwość powalczyć o pierwsze miejsce. Przegrany zespół toczył bój o brązowy medal. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna dziewcząt z RYBARZOWIC, która nie dała szansy rywalkom na zwycięstwo! Oprócz wielkiej radości i satysfakcji z 1 miejsca dziewczynki uzyskały awans do PÓŁFINAŁU POWIATOWEGO, który odbędzie się w Wilamowicach. W skład drużyny „Szczypiornistek”, której część „na co dzień ” trenuje piłkę siatkową weszły:

Aleksandra Kozieł, Małgorzata Porębska, Martyna Ucher, Kinga Wesołowska, Inez Sojka, Oliwia Dźwierzyńska, Karolina Wójcik, Kinga Pieczonka, Julia Kubica, Monika Nędzka, Nikola Nikiel, Noemi Kobińska.

Drugie miejsce powędrowało do reprezentantek z Godziszki, a na trzecim stopniu podium stanęły zawodniczki z SP 2 w Szczyrku.

Naszym chłopakom „szczęście ” niestety nie dopisywało. W pierwszych minutach meczu z SP 1 Szczyrk kontuzji doznał nasz „najwyższy i najpotężniejszy” zawodnik Dominik Cader. Spotkanie to pomimo początkowego prowadzenia zakończyło się remisem 2:2. Jak się później okazało graliśmy ze zwycięzcami całego turnieju. Drugie miejsce zajęła Godziszka, a trzecie SP 2 Szczyrk.

Skład drużyny: Karol Świerczek, Dominik Cader, Filip Wawrzuta, Nikodem Lis, Adam Boba, Filip Leśniak, Grzegorz Piznal, Kacper Kubica, Oliwier Woźniewicz, Filip Matlak, Szymon Pinkawa.

Naszym dzielnym, walecznym zawodnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Karina Radecka, Alicja Kotula, Czesław Marek.