Mini piłka siatkowa 2020

Dariusz Binda 4 lutego 2020

Dnia 4 II po raz ostatni w tym roku szkolnym nasza szkoła była gospodarzem miejsko-gminnych zawodów sportowych w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klas V i VI.

Ten dzień dla naszych sportowców okazał się bardzo szczęśliwy. Dziewczęta zdobyły I miejsce, które dało im awans do półfinału Powiatu. Brawo! Brawo! Brawo! Nasze siatkarki w bardzo okrojonym składzie pokonały drużynę z Godziszki 2:0 i zapewniły sobie awans do walki o I miejsce. Taką samą ilością zdobytych punktów 25:14, 25:20 pokonały drużynę siatkarek z Buczkowic zdobywając zaszczytne I miejsce. Trzecie miejsce zdobyła drużyna dziewcząt z Godziszki a na czwartym miejscu uplasowały się dziewczęta ze Szczyrku 1.

W skład naszych siatkarek weszły: Wiktoria Janusz, Natalia Cygoń, Karolina Front,  Nikola Czernek, Dominika Dobija, Anna Sapeta, Justyna Jaromin, Nadia Biernat, Milena Wrona. Po zakończonym turnieju dziewczęta zatańczyły tradycyjny, zwycięski, pełen radości taniec. Drużyna naszych chłopaków również w okrojonym składzie była bardzo bliska zwycięstwa z drużyną chłopców z Godziszki. Niestety w tie-breaku to zwycięstwo powędrowało do siatkarzy z Godziszki. Nasi waleczni siatkarze musieli się zadowolić II miejscem. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Buczkowic a czwarte miejsce przypadło drużynie chłopców ze Szczyrku 1.

W skład drużyny chłopaków weszli: Fabian Nowak, Kacper Kubica, Damian Cader, Kamil Ciężak, Szymon Stwora, Kamil Świerczek, Bartosz Wójcik, Kacper Suchanek, Igor Sojka, Jan Mojżesz. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym sportowcom za udział w międzyszkolnym współzawodnictwie. Kolejne turnieje przed reprezentacją naszych szczypiornistek i siatkarek to półfinał Powiatu. Będziemy im mocno kibicować  i zachęcać do dalszej sportowej rywalizacji.

 Ze sportowym pozdrowieniem  Alicja Kotula, Karina Radecka, Czesław Marek

Więcej zdjęć w galerii