Mini piłka ręczna – półfinał wojewódzki

Dariusz Binda 22 maja 2019

22 maja reprezentacja dziewcząt z Rybarzowic pojechała do Żor na PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W MINI PIŁKĘ RĘCZNĄ. Zawody rozgrywały się systemem pucharowym, gdzie zwycięzca z grupy miał możliwość powalczyć o pierwsze miejsce. Przegrany zespół toczył bój o brązowy medal.

Niestety w pierwszym starciu natrafiłyśmy na bardzo trudnego, klubowego przeciwnika jakim okazała się drużyna gospodarzy. Po przegranym spotkaniu nasze szczypiornistki rozegrały świetny mecz z zespołem z Jastrzębia Zdroju wygrywając 25: 15! Zwycięstwo zapewniło nam 3 miejsce w PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM i zadecydowało, że znalazłyśmy się wśród 12 NAJLEPSZYCH DRUŻYN NA ŚLĄSKU! Ten oto wynik to najlepsze osiągnięcie sportowe na przestrzeni ostatnich 20 lat w historii naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom sukcesu, tym bardziej, że stanęły one do sportowej rywalizacji ze szkołami sportowymi!

Skład drużyny: Joanna Stypa, Julia Adamczyk, Martyna Ucher, Małgorzata Porębska, Aleksandra Kozieł, Inez Sojka, Kinga Wesołowska, Kinga Pieczonka, Julia Kubica, Oliwia Dżwierzyńska, Noemi Kobińska, Nadia Biernat.

Jesteśmy bardzo dumni!!

Karina Radecka, Alicja Kotula, Czesław Marek