Mini piłka ręczna – finał rejonowy

Dariusz Binda 5 kwietnia 2019

Coś niesamowitego! Tego jeszcze „nie grali”! W ten humorystyczny sposób można rozpocząć recenzję z dzisiejszych zmagań sportowych na szczeblu REJONOWYM w MINI PIŁKĘ RĘCZNĄ.

Po naprawdę ciężkich, wyczerpujących, pełnych emocjonalnych rozterek meczach, drużyna szczypiornistek z Rybarzowic wygrywa FINAŁ REJONOWY w Czechowicach-Dziedzicach!!! W ten sposób zostaje najlepszą drużyną wśród dziewcząt z powiatu bielskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała.

Od początku wiadomo było, że nie będą to łatwe rozgrywki. Mecz Rybarzowice – Radziechowy 10:6 pozwala złapać „wiatr w żagle”. Drugi mecz, a przede wszystkim jego pierwsza połowa to trzybramkowa strata dla rybarzowianek. Jednak „póki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć” – to słynne piłkarskie przysłowie najlepiej odzwierciedla to, co działo się na parkiecie. Druga połowa to szalony pościg za zwycięstwem.

Było o co walczyć! Stawką był awans do PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO na ŚLĄSKU. Udało się!!! Starcie SP Rybarzowice – SP nr.37 w Bielsku-Białej 11:10. Historyczna wygrana przyniosła olbrzymią satysfakcję, łzy szczęścia i niepohamowaną radość u naszych czerwonych ” DIABLIC” (kolor czerwony zobowiązuje). Dziewczynki dzięki swojej walecznej postawie, wierze w sukces i swoje możliwości” wydarły” złoty medal bielszczankom i pokazały, że można wygrywać ze szkołami sportowymi. Niesamowite wzruszenie i duma to emocje, które będą nam długo towarzyszyły!!! Jednym słowem BRAWO dziewczynki!!

 

Skład drużyny: Joanna Stypa, Aleksandra Kozieł, Julia Adamczyk, Małgorzata Porębska, Martyna Ucher, Inez Sojka, Kinga Wesołowska, Julia Kubica, Kinga Pieczonka, Oliwia Dżwierzyńska, Noemi Kobińska, Nadia Biernat

     Karina Radecka, Alicja Kotula, Czesław Marek