Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Dariusz Binda 13 grudnia 2019

12 grudnia w Łodygowicach odbył się 3 MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ. Do sportowych zmagań przystąpiło 12 drużyn w dwóch grupach wiekowych: V-VI oraz VII-VIII. Zawodnicy ze szkół w Rybarzowicach, Buczkowicach, Pietrzykowicach, Łodygowicach, Rajczy i Zarzecza w pierwszym etapie rozpoczęli walkę o awans do finału.

Przegrani prowadzili bój o trzecią i piątą lokatę. Pierwszą, młodszą grupę naszej szkoły reprezentowali uczniowie z klas V-VI w składzie: Dominik Kubica, Kamil Boba, Miłosz Kanik, Kacper Kubica, Kryspin Nowak, Bartosz Wójcik, Kacper Wiercigroch. Po jednym wygranym, jednym zremisowanym meczu chłopcy stanęli do pojedynku o trzeci stopień podium. Ostatecznie, po heroicznej walce naszego bramkarza Dominika Kubicy Rybarzowice zajmują 4 miejsce w TURNIEJU.

Klasy starsze ,reprezentowane w większości przez rocznik młodszy ( VII klasa), po pierwszym etapie w rzutach karnych tracą szansę na walkę o podium. Po ostatnim wygranym meczu plasują się na 5 miejscu. Chłopcy wracają  do szkoły z nagrodami w postaci piłek oraz pamiątkowymi medalami. Sympatyczna atmosfera, sportowa postawa naszych zawodników i wola walki o zwycięstwo dobrze rokuje na udział w piłkarskich imprezach na przyszłość! Skład drużyny VII-VIII: Adam Boba, Dawid Gwizdoń, Filip Leśniak, Fabian Nowak, Filip Matlak, Kacper Kubica, Szymon Pinkawa, Igor Tobiczyk.

Serdecznie GRATULUJEMY!

Karina Radecka, Alicja Kotula, Czesław Marek