Kolędowanie 2019

Dariusz Binda 30 stycznia 2019

W dniu 27 stycznia 2019 roku odbyło się w budynku Domu Ludowego noworoczne spotkanie: „Hej kolęda, kolęda …”. W wypełnionej po brzegi sali zgromadzili się mieszkańcy Rybarzowic,   a przede wszystkim rodzice oraz dziadkowie uczniów, którzy w tym dniu dali popis swoich wokalnych, instrumentalnych i scenicznych umiejętności. Na szkolne kolędowanie przybył również ks. kanonik Władysław Urbańczyk, proboszcz parafii w Rybarzowicach, który ufundował główną nagrodę do zwycięzców konkursowych zmagań.

Na początek pani dyrektor Bronisława Omańska powitała zgromadzonych gości. Następnie uczestnicy noworocznego spotkania mogli wysłuchać kilku utworów w wykonaniu p. Katarzyny Skrzypek oraz Karoliny Skrzypek-Caputa. Później każda klasa zaprezentowała wybraną przez siebie kolędę, pastorałkę lub świąteczną piosenkę.

Występy dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie : p. Katarzyna Skrzypek, p. Małgorzata Żądło, p. Anna Stwora, p. Karolina Skrzypek – Caputa oraz ks. Rafał Jończy, ponieważ było to jedno z zadań w ramach konkursu: „Klasa – współgospodarz szkoły”.

Na scenie jako solista wystąpił  Mikołaj Godziszka uczeń klasy 4a .

Na zakończenie spotkania słowa do publiczności i wykonawców skierował ks. kanonik  dziękując za wspaniałe i ubogacające serca spotkanie, zaś pani dyrektor złożyła wszystkim noworoczne życzenia.

Katarzyna Skrzypek