Mini piłka ręczna – półfinał powiatu

Dariusz Binda 1 marca 2020

Dnia 28 II  w Pisarzowicach odbył się międzyszkolny turniej w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców klas IV – VI. W zawodach brały udział drużyny ze szkół: Rybarzowic, Bestwinki i gospodarz Pisarzowice.

Po losowaniu drużyny przystąpiły do rozgrywek systemem „każdy z każdym”, mecze trwały 2×10 minut i rozgrywane były zgodnie z przepisami ZPRP. Pierwszy mecz rozegrały drużyny dziewcząt Rybarzowic z Bestwinką, który zakończył się zwycięstwem 5:2 dla Rybarzowic, dziewczęta pokazały bardzo szybką i skuteczną grę, świetnie komunikowały się na boisku, były bardzo skuteczne w grze.

Chwilę wytchnienia dała obserwacja kolejnego meczu dziewcząt Bestwinki z Pisarzowicami. Wygrana 6:4 powędrowała do gospodarzy drużyny Pisarzowic. Pozostał do rozegrania ostatni mecz o pierwsze miejsce drużyny Rybarzowic z gospodarzem Pisarzowicami.

Co to był za mecz!!! Przez 20 min trzymał nas w napięciu. Nasze szczypiornistki od samego początku bardzo waleczne, zwinne i szybkie. Cały czas była bardzo wyrównana walka po remisie w ostatniej 1,5 minucie gry wpadły nam nieszczęsne dwie bramki, które pozwoliły drużynie Pisarzowic wygrać mecz 6:4 z naszymi dziewczętami i zająć I miejsce, my musiałyśmy zadowolić się II miejscem.

Naszą szkołę reprezentowały: Nadia Biernat, Dominika Dobija, Natalia Duc, Karolina Gruszecka, Justyna Jaromin, Laura Szyszka, Walczyk Roksana, Julia Mojżesz, Milena Wrona. Mamy nadzieję, że bogate w doświadczenia z pewnością powalczą na drugi rok czego im bardzo, bardzo życzymy. Jesteśmy dumni z zajętego II miejsca w półfinale powiatu dziewcząt serdecznie im gratulujemy.

Nauczyciele wychowania fizycznego Alicja Kotula, Karina Radecka Czesław Marek