Jesienne Dni Książki

Dariusz Binda 26 listopada 2019

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ciekawych spotkaniach, zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Buczkowicach z Filią, w Rybarzowicach.

Pierwsze z nich odbyło się 25 października w ramach Jesiennych  Dni Książki i uczestniczyli w nim uczniowie klas II- gich. Było to spotkanie z panem Waldemarem Cichoniem, autorem popularnej serii książek o kotku Cukierku.

„Cukierku, ty łobuzie” – pierwsza z serii sześciu książek o przygodach psotnego kota Cukierka autorstwa tyskiego pisarza, znalazła się wśród 11 lektur wybranych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do „wspólnego i indywidualnego czytania” w klasach I-III.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci słuchały w skupieniu zwariowanych opowieści Pisarza o jego jeszcze bardziej zwariowanym kocie Cukierku. Wysłuchały fragmentu IV części pt.  „Jak się masz, Cukierku?”.  Po serii pytań, zadawanych przez naszych uczniów nastąpiło podpisywanie przez Autora zakupionych przez chętne dzieci książek imiennymi dedykacjami.

Z kolei  4 listopada uczniowie klasy VIII oraz VII b zostali zaproszeni na interesujące spotkanie pn. „Rosja – Ural Subpolarny”, którego gościem był podróżnik pan Szymon Baron.

Uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez niego prezentację i wysłuchali relacji z podróży do Rosji, która odbyła się w dniach od 18 lipca do 3 sierpnia bieżącego roku. Młodzież z zainteresowaniem podziwiała fascynujące widoki, które przedstawiały zdjęcia prezentacji i zdobyła mnóstwo informacji na temat organizacji i przebiegu tak nietypowej wyprawy.

Marcelina Cygoń