Bezpieczne ferie 2021

Dariusz Binda 7 stycznia 2021

Zasady bezpiecznych ferii zimowych:

1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne.

Służby co roku ostrzegają, że nigdy nie możemy mówić o bezpiecznym lodzie. Na jego wytrzymałość wpływa rodzaj wód oraz temperatura powietrza. Warto wiedzieć, że lód nie wszędzie jest tej samej grubości – na środku jeziora jest cieńszy niż przy brzegach. Do jazdy na łyżwach nadają się wyłącznie sztuczne zbiorniki.

2. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.

3. Nie przebiegaj przez ulicę, a po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze.

4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew.

Spadający sopel może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

5. Należy również pamiętać o maseczkach i płynach do dezynfekcji które są bardzo ważne w czasie trwającej pandemii.

6. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów.

To bardzo ważne! Nie znikaj niespodziewanie z oczu rodzicom lub opiekunom, a jeżeli planujesz pójść do sklepu lub toalety, zgłoś taką potrzebę opiekunowi.

Obecna sytuacja na świecie, nie umożliwia nam swobodnego poruszania się. Przez Covid 19 wiele atrakcji zostało zamkniętych np. stoki narciarskie czy galerie. Ciężko jest spędzać wolny czas w zamknięciu, dlatego wielu z nas ma ochotę gdzieś wyjść. Powinniśmy jednak pamiętać o środkach ostrożności, takich jak:

Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie spędzanie tego czasu w domu w gronie najbliższych. Chociaż dwa tygodnie bez wychodzenia może wydawać się nudne to wcale nie musi takie być. Pamiętajmy, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Jest to dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa, dlatego musimy wytrwać ten ciężki dla wszystkich czas.

Szkolne Koło Wolontariatu : Inez Sojka, Kinga Pieczonka, Noemi Kobińska