Wyjazd do opery

Dariusz Binda 22 listopada 2016

W piątek, 4 listopada br., 18 osób należących do szkolnego chóru wraz z panią Katarzyną Skrzypek udało się do opery w Bytomiu na balet pt.”Kot w butach” na podstawie baśni Charlesa Perrault’a.

dsc_0014

Wyjechaliśmy spod szkoły około godziny 9:00. Podczas jazdy pani Skrzypek zapoznała nas z librettem baletu. Gdy po godzinie dotarliśmy na miejsce naszym oczom ukazał się piękny budynek opery bytomskiej. Po oddaniu do szatni naszej garderoby wierzchniej, udaliśmy się na widownię. Zajęliśmy miejsca na drugim balkonie, tuż przy barierkach. Było bardzo wysoko, ale za to mogliśmy oglądać orkiestrę, która znajdowała się pod sceną oraz wnętrze opery z okazałymi żyrandolami.

dsc_0023

Balet składał się z dwóch aktów w czterech odsłonach i był głównie skierowany do dzieci, ale nam również przypadł do gustu. Większość z nas pierwszy raz była na takim widowisku. Podobał nam się taniec w wykonaniu artystów baletowych i ich kostiumy, ale najbardziej zachwyciła nas żywa muzyka, m.in. „Jezioro łabędzie”  Piotra Czajkowskiego oraz rumba Ray’ a  Hildebranta i inne utwory. Ciekawie został również wpleciony taniec nowoczesny i dialog z dziećmi z widowni.

dsc_0018

Do Rybarzowic wróciliśmy około godziny 15:00. Był to bardzo udany wyjazd i już planujemy następny. 

Sprawozdanie zredagowała Kasia Kosarska uczennica kl. I b Gim.