Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej

Dariusz Binda 19 czerwca 2019

W ostatnim dniu roku szkolnego 2018/19 klasa trzecia „a” odwiedziła nowoczesną jednostkę Państwowej Straży Pożarnej  w Bielsku–Białej.

W ramach programu  edukacyjnego „MĄDRE RADY ŻARKA – PSA STRAŻAKA”  dzieci wcześniej w szkole uczyły się, co to jest tlenek węgla czyli czad, jakie są objawy zatrucia czadem, jak zapobiegać zatruciu, jak wezwać pomoc, co zrobić, kiedy dojdzie do wypadku.

Na podsumowanie tego  programu uczniowie mieli możliwość obejrzenia  różnego rodzaju sprzętu gaśniczego, wozów  pożarniczych. Dzieci dowiedziały się też, że strażacy muszą cały czas ćwiczyć, żeby być sprawnym i silnym. Miały okazję poćwiczyć w specjalnej sali treningowej. Wspinały się po rurze, po której tradycyjnie strażacy zjeżdżają do akcji. Wszyscy siedzieli w prawdziwym wozie strażackim, a Wojtek miał okazję przymierzyć hełm i strój strażaka.

Na pamiątkę tego spotkania każdy z uczniów otrzymał opaskę odblaskową i dyplom. Ten wesoły, pełen wrażeń dzień zakończyliśmy  na placu zabaw przy Gemini Park. Wszystkim dopisywał wspaniały humor.  To był „przedsmak” wakacji!

Fotorelacja w galerii

                                                                                                                                          Sylwia Nikiel