Warsztaty pszczelarskie

Dariusz Binda 9 listopada 2017

WARSZTATY PSZCZELARSKIE – 9 listopada 2017r.

Co to jest pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego należy o nie dbać, skąd się bierze miód pszczeli, do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka, kim jest pszczelarz, czym jest ul…?
Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań zdobyli uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas 1-3  w czasie trwania warsztatów pszczelarskich prowadzonych przez pana Piotra Marka.

Uczestnicy pomimo przebywania w sali lekcyjnej poczuli klimat prawdziwej pasieki, poznali rodzaje uli,  strój i narzędzia jakimi posługują się pszczelarze. Usłyszeli historię bartnictwa i pszczelarstwa, zapoznali się z etapami produkcji miodu i jego rodzajami.  Każdy miał okazję posmakować pyłku pszczelego i samego miodu.  Dodatkowo dzieci przygotowały wyjątkową świeczkę z plastra wosku pszczelego.

Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali  Certyfikat uczestnictwa w warsztatach, słoiczek miodu i nożyk z drzewa lipowego – specjalnie do degustacji słodkiego przysmaku przeznaczony.

Więcej zdjęć w galerii

Anna Stwora