Szkolne kolędowanie 2020

Dariusz Binda 3 lutego 2020

Już po raz dziewiąty Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Rybarzowicach zaprosiła mieszkańców na noworoczne spotkanie kolędowe.

W dniu 2 lutego 2020 roku, w budynku Domu Ludowego, zgromadzili się mieszkańcy naszej miejscowości, a przede wszystkim rodzice oraz rodziny uczniów, którzy w tym dniu prezentowali na scenie kolędy, pastorałki oraz świąteczne utwory, w ramach szkolnego konkursu : „Klasa – współgospodarz szkoły”. Na szkolne kolędowanie przybył ks. kanonik Władysław Urbańczyk, proboszcz parafii w Rybarzowicach, który ufundował wraz z księdzem Tomaszem Hahn, główną nagrodę dla zwycięzców konkursowych zmagań. Na widowni zasiadł również pan mgr Jerzy Kanik – zastępca Wójta Gminy Buczkowice.

Na początek pani dyrektor Bronisława Omańska powitała zgromadzonych gości. Wieczór kolęd rozpoczął występ Mikołaja Godziszki, ucznia klasy Va, który zachwycił publiczność grą na akordeonie. Następnie przed publicznością prezentowali swoje wokalne i aktorskie umiejętności uczniowie z klasy czwartej „a” oraz uczniowie klas piątych.

 

Następnie Karolina Gruszecka, uczennica klasy VI a, wykonała kolędę: „Maleńki Jezu”. W kolejności wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, a ich kolędowanie zakończyły noworoczne życzenia składane w gwarze góralskie przez ucznia klasy IIIa – Mikołaja Frączka. Na koniec zaprezentowali się najstarsi uczniowie naszej szkoły. Występy dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie : p. Katarzyna Skrzypek, p. Małgorzata Żądło, p. Lilianna Kanik, p. Karolina Skrzypek – Caputa oraz ks. Tomasz Hahn. Na zakończenie spotkania słowo do publiczności i wykonawców skierował ks. Władysław Urbańczyk dziękując za wspaniałe  i ubogacające serca spotkanie, za trud włożony w przygotowanie dzieci i młodzieży, za podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd. Decyzją jury laureatami  Szkolnego Konkursu  Kolęd w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

klasa 2a – ,,Złota Jerozolima i biedne Betlejem” – wychowawca pani Katarzyna Górnicka-Marek

klasa 5c –  ,,Przybieżeli do Betlejem” – wychowawca pani Małgorzata Gołąbek

klasa 6b – ,,Bóg jest dzisiaj dzieckiem małym” – wychowawca pan Krzysztof Pietyra

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim za udział, za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, za złożone datki, które zostaną przeznaczone na nagrody dla uczniów i już dziś zapraszają na kolejne spotkanie kolędowe.

Więcej zdjęć w galerii