Spotkanie z funkcjonariuszką Policji

Dariusz Binda 26 września 2017

26 września ciekawy gość przybył do naszej szkoły odwiedzić klasę pierwszą.  Był to policjant dzielnicowy Komisariatu Policji w Szczyrku st. sierż. Joanna Bujak. Pani policjantka bardzo aktywnie uczestniczy w życiu społecznym gminy Buczkowice oraz podległych sołectw: Kalnej i Rybarzowic będąc inicjatorem wielu działań mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz działając na rzecz kształtowania prawidłowej postawy dzieci i młodzieży szkolnej.

Nietrudno się więc domyślić, że powodem spotkania była edukacja uczniów klasy pierwszej pod kątem bezpiecznego poruszania się po drodze. Urozmaiceniem pogadanki był wyemitowany bardzo ciekawy edukacyjny film o tematyce związanej z właściwym poruszaniem się po drodze połączony z rozwiązywaniem testu dostosowanego do wieku dzieci. Pani policjantka rozdała uczniom znaczki odblaskowe. Dzieci doskonale potrafiły wyjaśnić do czego one służą i w jaki sposób poprawiają bezpieczeństwo pieszych. Zobowiązały się, że będą je nosić, aby być widocznym, a zarazem bezpiecznym na drodze.

Na koniec dzieci czekała miła atrakcja zobaczenia z bliska prawdziwego radiowozu. Pierwszaki mogły wejść do samochodu, zobaczyć jak działa radiostacja w wozie policyjnym, przyjrzeć się z bliska jak on wygląda. Wielu uczniów zdradziło swe marzenia zostania w przyszłości policjantem.

Obietnice składały także dziewczynki, które zaskoczone faktem, że w policji  ważne stanowisko może pełnić kobieta postanowiły pójść w ślady Pani dzielnicowej.

                                                                                                                    Mirosława Czernek