Dzień Uśmiechu

Dariusz Binda 10 października 2017

Dzień Uśmiechu w stylu retro

Światowy Dzień Uśmiechu to radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999r. Pomysłodawcą był Harvey Ball, który w 1963r. stworzył  „smile face” – symbol żółtej, uśmiechniętej buźki. Symbol ten ma reprezentować  to, co chcemy widzieć u ludzi najczęściej – bezinteresowny uśmiech.

W naszej szkole Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do świętowania dnia uśmiechu w stylu retro. W piątek, 6 października uczniowie, którzy przyszli do szkoły w strojach z czasów swoich  babć i dziadków nie musieli zakładać mundurka szkolnego, a także byli zwolnieni z odpytywania bez zapowiedzi. Dodatkowo najstarsi członkowie RSU wyłonili osoby, których strój najbardziej nawiązywał do dawnych lat szkolnych i nagrodzili ich słodkim upominkiem. Spośród wyłonionych osób komisja wybrała laureatów do nagrody, którymi zostali:

– Igor Sojka klasa IIIc

– Nikola Czernek klasa IVb

– Igor Dobija klasa VIIb

– Kamil Stopka klasa IIIa Gim.

Komisja doceniła również zespoły klasowe, których uczniowie najliczniej wzięli udział
w zabawie. Wyróżniły się klasy: IIIc SP, IVb SP, IIb Gim. oraz IIIa Gim.

Tego dnia w szkole było bardzo wesoło, a pomysłowość uczniów i ich dystans do siebie zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mogliśmy obejrzeć nie tylko kamizelki, szelki ale również charakterystyczne kaszkiety u chłopaków, a dziewczynki z kolei założyły kokardy we włosy, kolanówki, szerokie spódniczki i aksamitki pod kołnierzykami. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a laureatom składamy serdeczne gratulacje. Zapraszamy do świętowania w przyszłym roku i pamiętajcie – „stracony jest każdy dzień bez uśmiechu” (K. Makuszyński).

Zdjęcia z Dnia Uśmiechu w Galerii