Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dariusz Binda 8 listopada 2018

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

We wrześniu pierwszoklasiści brali udział w pogadance zorganizowanej przez panią pedagog, która opowiedziała dzieciom jak ważne jest noszenie odblasków oraz przypomniała w formie quizu o najważniejszych aspektach bezpiecznej drogi do szkoły. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał odblask.

W październiku uczniowie klasy 1a i 1b gościli Policjantów. Tematem spotkania było oczywiście przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Przypomnieli  również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub agresywne zwierzę. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Z dużym zainteresowaniem oglądały kajdanki prezentowane przez policjanta. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie samochodu policyjnego. Każdy uczeń mógł usiąść w nim, na miejscu kierowcy.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Katarzyna Górnicka-Marek